1
Dünya Haber Girişi: 10.05.2022 - 19:30, Güncelleme: 11.05.2022 - 17:21

Telif hakları hukuku anlatıldı

 

Telif hakları hukuku anlatıldı

Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği'ne (RATEM) tarafından Gaziantep Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Konferans salonunda düzenlenen toplantıda, radyo televizyon yayıncılığı ve telif hakları konuşuldu.
Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği'ne (RATEM)  tarafından Gaziantep Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Konferans salonunda düzenlenen toplantıda, radyo televizyon yayıncılığı ve telif hakları  konuşuldu.  Moderatörlüğünü  RATEM Akedemi’den Yusuf Gürsoy’un  yaptığı toplantıya konuşmacı olarak  GAÜN Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Mustafa Sarıbıyık, RATEM Yönetim Kurulu Başkanı M.Aydın Şerbetçioğlu, GAÜN İletişim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Emre Köksalan, Yargıtay 7. Ceza Dairesi Üyesi Erdoğan İshakoğlu, Kültür ve Turizm Uzmanı Mehmet Savaş, GAÜN iletişim Fakültesi öğretim üyesi Dr. Mehmet Ali Göngen, RATEM Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet atılmış konuşmacı olarak katıldı. Gaziantep Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr Emre Köksalan,yaptığı konuşmada ‘’Radyo televizyon  yayıncılığı sürekli günden güne değişen aynı zamanda teknoloji ile büyüyen ama mücadele eden bir yapıdır. Görünen şu ki gelişen teknolojiler bizi telif hukuku  bir medya ürününün nasıl korunacağı konusunda yeni süreçleri önümüze çıkarıyor. tatbiki bunların içerisinde özellikle dijital mecralar var. Yeni nesil bazı şeylerin biraz daha farkında ve farkında olarak büyüyor.  İnstagram, Youtube ve video içerik üreterek para bile kazanabiliyorlar. Bunu yaparken başkalarında izin almadan ve telif haklarını düşünmeden kullanabiliyorlar.’ Dedi. RATEM Yönetim kurulu başkanı M. Aydın Şerbetçioğlu yaptığı konuşmasında ‘’RATEM’i tanıtırken hangi işi yaparsak yapalım içeriğin çok önemli.  Diğer rakiplerimizden bizi ayıran özelliğimiz olması gerekli. Öğrencilerin kaklarının neler olduğu ve ne haklara sahip olacağınızı iletişim hukukunu en azından ana hatlarıyla bilmeleri gerekir’’ dedi.
Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği'ne (RATEM) tarafından Gaziantep Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Konferans salonunda düzenlenen toplantıda, radyo televizyon yayıncılığı ve telif hakları konuşuldu.

Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği'ne (RATEM)  tarafından Gaziantep Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Konferans salonunda düzenlenen toplantıda, radyo televizyon yayıncılığı ve telif hakları  konuşuldu.

 Moderatörlüğünü  RATEM Akedemi’den Yusuf Gürsoy’un  yaptığı toplantıya konuşmacı olarak  GAÜN Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Mustafa Sarıbıyık, RATEM Yönetim Kurulu Başkanı M.Aydın Şerbetçioğlu, GAÜN İletişim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Emre Köksalan, Yargıtay 7. Ceza Dairesi Üyesi Erdoğan İshakoğlu, Kültür ve Turizm Uzmanı Mehmet Savaş, GAÜN iletişim Fakültesi öğretim üyesi Dr. Mehmet Ali Göngen, RATEM Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet atılmış konuşmacı olarak katıldı.

Gaziantep Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr Emre Köksalan,yaptığı konuşmada ‘’Radyo televizyon  yayıncılığı sürekli günden güne değişen aynı zamanda teknoloji ile büyüyen ama mücadele eden bir yapıdır. Görünen şu ki gelişen teknolojiler bizi telif hukuku  bir medya ürününün nasıl korunacağı konusunda yeni süreçleri önümüze çıkarıyor. tatbiki bunların içerisinde özellikle dijital mecralar var. Yeni nesil bazı şeylerin biraz daha farkında ve farkında olarak büyüyor.  İnstagram, Youtube ve video içerik üreterek para bile kazanabiliyorlar. Bunu yaparken başkalarında izin almadan ve telif haklarını düşünmeden kullanabiliyorlar.’ Dedi.

RATEM Yönetim kurulu başkanı M. Aydın Şerbetçioğlu yaptığı konuşmasında ‘’RATEM’i tanıtırken hangi işi yaparsak yapalım içeriğin çok önemli.  Diğer rakiplerimizden bizi ayıran özelliğimiz olması gerekli. Öğrencilerin kaklarının neler olduğu ve ne haklara sahip olacağınızı iletişim hukukunu en azından ana hatlarıyla bilmeleri gerekir’’ dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.