1
Gündem Haber Girişi: 30.03.2022 - 16:08, Güncelleme: 30.03.2022 - 16:08

HIRSIZLARIN HEDEFİ OLAN CAMİ 8 DEFA SOYULDU

 

HIRSIZLARIN HEDEFİ OLAN CAMİ 8 DEFA SOYULDU

Diyarbakır’da Hırsızların hedefi olan cami kameralara rağmen tam 8 defa soyulunca cami imamı, birisinin buna dur demesi lazım diyerek sitem etti.
Diyarbakır’ın Bağlar ilçesi Bağcılar Mahallesi'nde bulunan Şeyh Said Efendi Cami, 7 defa üst üste hırsızların hedefi oldu. Cami büyütme çalışması inşaatı devam ederken 8. defa hırsızlar dadanarak 13 bin 850 TL zarara uğrattı. Çeşitli inşaat malzemesi çalan hırsızlar kayıplara karıştı.  Güvenlik kameralarına yansıyan pişkin hırsızlar su vanasını kapatarak, kamera yönünü çevirdikten sonra muslukları söktü, daha sonra dışarıdaki ayakkabılıkları gözüne kestiren hırsızlar onu da çalarak kayıplara karıştı.   Yetkililere seslenen cami imamı Ahmet Yağmur psikolojilerinin bozulduğunu vurgulayarak borç ile genişletme çalışması devam ederken zarar üstüne zarar etmelerinin kendilerini çok zorda bıraktığını söyledi.
Diyarbakır’da Hırsızların hedefi olan cami kameralara rağmen tam 8 defa soyulunca cami imamı, birisinin buna dur demesi lazım diyerek sitem etti.

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesi Bağcılar Mahallesi'nde bulunan Şeyh Said Efendi Cami, 7 defa üst üste hırsızların hedefi oldu.

Cami büyütme çalışması inşaatı devam ederken 8. defa hırsızlar dadanarak 13 bin 850 TL zarara uğrattı. Çeşitli inşaat malzemesi çalan hırsızlar kayıplara karıştı.

 Güvenlik kameralarına yansıyan pişkin hırsızlar su vanasını kapatarak, kamera yönünü çevirdikten sonra muslukları söktü, daha sonra dışarıdaki ayakkabılıkları gözüne kestiren hırsızlar onu da çalarak kayıplara karıştı.

 

Yetkililere seslenen cami imamı Ahmet Yağmur psikolojilerinin bozulduğunu vurgulayarak borç ile genişletme çalışması devam ederken zarar üstüne zarar etmelerinin kendilerini çok zorda bıraktığını söyledi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.