Güvenevler Mahallesi 29063 Nolu Sokak No:18 Ay Plaza - Şehitkamil / Gaziantep

Döviz bürosunu boş yangın tüpü ile dolandırdılar


Döviz bürosunu boş yangın tüpü ile dolandırdılar

Diyarbakır’da yangın tüpünün olmadığını fark eden dolandırıcılar, telefonla ulaştıkları döviz bürosu sahibine, belediyeden aradıklarını ve tarihi geçmiş yangın tüpü denetimi yapacaklarını belirterek, bir gün sonra da yangın tüpü satıcısı kılığında geldikleri iş yerine 200 lira değerindeki yangın tüpünü 380 liraya satıp kayıplara karıştı. 

Olayın adresi Diyarbakır’da pes dedirten bir dolandırıcılık vakası yaşandı. Yenişehir ilçesi Ofis semtindeki bir iş yerinde, kendilerini belediye görevlisi olarak tanıtan kişi ya da kişiler, semtteki iş yerlerini tek tek dolaştıkları sırada döviz bürosunda yangın tüpü olmadığını fark ederek iş yerini aradı. 

 ‘Yangın tüpünüz yok veya dolum tarihi geçmiş ise yenileyin’’ diyen dolandırıcılar ertesi gün, aradıkları iş yerine bir yangın tüpü ile geldi. Gelen şahıs bu kez kendisini satıcı olarak tanıttı, karşılığında ise 200 lira değerindeki boş yangını tüpünü 380 liraya satarak kayıplara karıştı. 

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan belediye yetkilileri ekiplerinin telefonla iş yerlerini aramadığını ve yerinde denetim yaptıklarını aktararak, vatandaşların dolandırıcılara karşı duyarlı olmalarını istedi. Öte yandan Yenişehir İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri de zanlıların yakalanması için kamera görüntülerini incelemeye alıp çalışma başlattı. 

 

Gaziantep Radyo Televizyon

BENZER HABERLER

Gaziantep Radyo Televizyon


İletişim Bilgilerimiz

Telefon numaramızdan ve mail adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

+90 342 230 36 36

info@grt.com.tr