Güvenevler Mahallesi 29063 Nolu Sokak No:18 Ay Plaza - Şehitkamil / Gaziantep

112 acil istasyonlarına destek var arsa yok
112 acil istasyonlarına destek var arsa yok

112 acil istasyonlarına destek var arsa yok

Gaziantep’te 112 acil istasyonları arsa sorunu yaşıyor. Çoğu 112 acil istasyonu arsa bulunamadığı için prefabrik alanlarda hizmet sunmaya çalışıyor. Gaziantep İl Sağlık Müdürü Sadettin Yazı, Gaziantep’te 112 acil istasyonlarının sayısının arttırılması için bakanlığın desteğe hazır olduğunu ancak bina yapılacak arsa temin edilemediğini dile getirdi. İl Sağlık Müdürü Sadettin Yazı, 112 acil istasyonları için belediyelerden arsa desteği istedi. 

Gaziantep’te çoğu 112 acil istasyonunun arsa sorunu yaşadığını ve 112 hizmetlerinin prefabrik alanlarda verilmek zorunda kalındığını açıklayan Yazı, “Bakanlıkta ihalesi bekleyen 5 adet 112 acil istasyonumuz mevcut. Bunların haricinde 5 adet Birleşmiş Milletler 7 adet de Kuveyt’ten gelen bir fon ile yapılacak olan istasyonlarımız mevcut. Yaklaşık 100 metrelik istasyonlar yapılıyor. Sorunlarımız bu aşamada ortaya çıkıyor. İstasyonlar nüfusun dağılımına göre yapılıyor. İstasyonlar için mevcut arsa bulamıyoruz. Şu anda istasyonlarımızın çoğu belediyelerimizin gösterdiği prefabrik mekanlarda gerçekleştiriliyor. Birleşmiş Milletlerden gelecek olan destek ile yer arıyoruz. Özellikle Kuveyt’ten gelen fon betonarme olacağı için arsa sorunu yaşıyoruz. Bu anlamda belediyelerimiz ile irtibat halindeyiz ama umarım destek görürüz” dedi. 

“BELEDİYELERDEN ARSA BEKLİYORUZ”

112 istasyonlarının sayısının arttırılması için belediyelerin arsa temin etmesi gerektiğini vurgulayan Yazı, “ Merkezde 35 istasyonumuz olması gerekirken bu sayı 20’lerde bu sayıyı çalışmalarımızla birlikte 30’a yükselttik ve bazı binalarda ikişer ekip çalıştırıyoruz. Konteynerlerde hizmet sunmaya çalışıyoruz. Arsa sorununu çözdüğümüz takdirde bakanlık gerekli istasyon desteğini sunacaktır. Bu anlamda belediyelerimizin desteğini bekliyoruz. Şehitkamil ve Şahinbey Belediyelerinden bu konuda özellikle destek bekliyoruz” açıklamalarında bulundu. 

HASTANE HALEN BOŞ

Nizip’te Birleşmiş Milletler tarafından yaptırılan hastanenin uzun zamandan beri boş olduğuna dikkat çeken Yazı, “Nizip’te Birleşmiş Milletler tarafından yaptırılan hastanenin boş olduğunu dile getirdik. Doktor ve personel noktasında sıkıntı yaşadık. Nizip Devlet Hastanesi’nin bir birimi olacak şekilde devralındı ancak halen boş duruyor “şeklinde açıklama yaptı. AHMET ATMACA

Gaziantep Radyo Televizyon

BENZER HABERLER

Gaziantep Radyo Televizyon


İletişim Bilgilerimiz

Telefon numaramızdan ve mail adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

+90 342 230 36 36

info@grt.com.tr