Güvenevler Mahallesi 29063 Nolu Sokak No:18 Ay Plaza - Şehitkamil / Gaziantep

Ağız ve diş sağlığına dikkat çekti
Ağız ve diş sağlığına dikkat çekti

Ağız ve diş sağlığına dikkat çekti

İlkokuldan üniversiteye kadar öğrencilerin en büyük destekçilerinden birisi haline gelen Türkiye Gençlik Vakfı Gaziantep’te de büyük bir faaliyet içerisinde. Mehmet Şahin Batmaz İmamhatip Ortaokulu’nda diş hekimleri öncülüğünde vermiş oldukları seminerle ağız ve diş sağlığına dikkat çeken Gençlik Vakfı’na öğrencilerden yoğun katılım geldi. Öğrencilere sunmuş oldukları burs, eğitim ve sosyal farkındalıklar ile adından söz ettiren Türkiye Gençlik Vakfı Gaziantep İl Başkanı Burak Kızılelma, “ Türkiye Gençlik Vakfı olarak gençlerimize sahip çıkmak için varız” dedi. Program kapsamında yüzlerce öğrenci ağız ve diş sağlığı konusunda uzman hekimler tarafından bilgilendirildi. 

Mehmet Şahin Batmaz İmamhatip Ortaokulu’nda sağlık konusuna dikkat çekilerek tüm öğrencilerin yanında yer alınacağını aktaran Gaziantep TÜGVA İl Temsilciliği Ortaokul Koordinatörü Zeynep şivgan yıldırımdemir, “Vakıf çalışmalarımız ile binlerce öğrencimize ulaşmaya devam ediyoruz. Bugün Mehmet Şahin Batmaz İmamhatip Ortaokulu’ndayız. Vakıf olarak tüm öğrencilerimizin destekçisiyiz. Vakfımızın gerek sağlık, gerek ekonomi, gerekse sosyal faaliyetler konusunda birçok organizasyonları var” dedi.

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞINA DİKKAT ÇEKİYORUZ

Diş hekimlerinin öncülüğünde ortaokul öğrencilerine sağlık taraması yapıldığını ve ortaokul öğrencilerine diş macunu ile diş fırçası verilerek ağız sağlığına dikkat çekildiğini aktaran Kızılelma, “Diş hekimlerimizin öncülüğünde ortaokul öğrencilerimize diş sağlığı ve diş sağlığını nasıl koruyacakları anlatılacak. Yapılacak olan taramanın ve bilgilendirme toplantısının ardından çocuklarımıza ağız ve diş sağlıklarına dikkat etsinler diye diş macunu fırça vereceğiz. Şu anda 6 tane lisede 3 tane de imam hatip lisesinde her hafta seminer ve eğitim programları gerçekleştiriyoruz” ifadelerinde bulundu. 

VAKIF OLARAK SAHİP ÇIKIYORUZ

Türkiye Gençlik Vakfı olarak öğrencilere burs, eğitim ve sosyal faaliyet konusunda destek çıkıldığını açıklayan Kızılelma, “Vakfın misyonu olarak gençliğin geleceği, geleceğin gençliği diyoruz. Gençlerimize dersleri konusunda, burslar konusunda, sosyal faaliyetler konusunda yardımda bulunuyoruz. Amacımız gençlerimizin kötü alışkanlıklar edinip istenmeyen yollara girmelerini engellemek. Öğrencilerimizin hem kişisel gelişimine hem de manevi gelişimine faydalı olmaya çalışıyoruz. Etkinliklerimiz üniversiteyi kazanana dek devam ediyor. Üniversiteyi kazanan gençlerimiz vakfın yurtlarına yerleştiriliyor ve geleceğe daha aydınlık bakması sağlanıyor” şeklinde açıklamalarda bulundu. 

TARİHİ KÜLTÜR ANLATILACAK

25 Aralık Kurtuluş Günü’nde öğrencilere Gaziantep’in tarihi kültürlerinin tanıtılacağını anlatan Kızılelma, “Gaziantep’in kurtuluşu olan 25 Aralık tarihinde de Gaziantep’teki kültürel dokular öğrencilerimize tanıtılacak. Kamplar yapılacak. Kitap kafeler yapılarak kafeleri faydalı bir ortama dönüştüreceğiz. Toplamda 700 kişilik bir okuma grubu oluşturduk. Bu yolla öğrencilerimize okuma alışkanlığı edindireceğiz” dedi. 

GAZİANTEP’TE ÇOK GÜÇLÜYÜZ

Gaziantep’te kurulalı 3 ay gibi bir süre olmasına rağmen güçlü katılımların olduğuna dikkat çeken Kızılelma, “Vakfın misyonu olarak bir buçuk yıldır icraatlarımız var. Gaziantep’te de 3 ay gibi bir süredir faaliyet yürütüyoruz. Ortaokullarda, liselerde, üniversitelerde, kulüpsel çalışmalarımızla ilmi anlamda etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Gaziantep’te toplamda dokuz birimimiz var. Mehmet Şahin Batmazoğlu Ortaokulu’nda da sağlık taraması yaparak vakfın bir sunumunu gerçekleştireceğiz. Vakıf  olarak ilim faaliyetlerinin yanı sıra bu tür sosyal faaliyetlerin de yapılması taraftarıyız” dedi.  AHMET ATMACA

Gaziantep Radyo Televizyon

BENZER HABERLER

Gaziantep Radyo Televizyon


İletişim Bilgilerimiz

Telefon numaramızdan ve mail adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

+90 342 230 36 36

info@grt.com.tr