YEMEN HALKI İÇİN DEV KAMPANYA

Yemen’de yaşanan savaş sebebiyle büyük bir krizle karşı karşıya olan Yemen halkının sesini duyurmak için Gaziantep’e gelen Yemen Genel İnsani Yardımlar Bakan Yardımcısı ve Yemen Sana Üniversitesi Rektörü Dr. Muhammed Al Soudi, Gaziantep Valisi Davut Gül ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i ziyaret etti.

2015 yılı Mart ayından bu yana yaşanan silahlı çatışmalardan etkilenen ve yardıma muhtaç durumdaki Yemen halkı için Yedi Başak İnsani Yardım Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bulut ile birlikte ilk ziyaretlerine başlayan gönüllüler, Gaziantep Ticaret Odası, İlçe Belediye Başkanları ve Sivil Toplum Kuruluşları ile de görüşüp büyük bir organizasyona imza atacaklarını belirttiler.

Yemen Genel İnsani Yardımlar Bakan Yardımcısı Muhammed Al Soudi, Yemen’de uzun süredir yaşanan çatışmalarda binlerce kişi yaşamını yitirdiğini, sağlık başta olmak üzere pek çok alanda insani kriz yaşanan ülkedeki insanların durumunu anlattı.

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bulut ise, Yemen’den gelen çığlığı duyurmaya çalıştıklarını ifade ederek Türkiye halkı olarak duyarsız kalmayacaklarını söyledi.

 

ETİKETLER