BAKAN TÜFENKCİ: "SADECE KAPI DEĞİL TİCARİ KORİDOR AÇIYORUZ"

Gaziantep'in Karkamış ilçesinde yapılan Karkamış Gümrük Kapısı'nın resmi açılışını yapmak üzere Gaziantep'e gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Sadece kapı değil ticari koridor açıyoruz" dedi.

Gaziantep';in Karkamış ilçesinde yapılan Karkamış Gümrük Kapısı';nın resmi açılışını yapmak üzere Gaziantep';e gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Sadece kapı değil ticari koridor açıyoruz" dedi. 
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Gaziantep’te Gümrük ve Ticaret Bakanlığı GAP Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğüne ziyarette bulundu. Bakan Tüfenkci’ye Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer ve diğer protokol üyeleri eşlik etti. Tüfenkci, son dönemlerde açılan gümrük kapılarıyla ilgili yaptığı değerlendirmede, gümrük kapılarıyla ticari koridor oluşturulacağını kaydetti. Kapılarla birlikte sevgi koridorlarının da oluşturulduğu anlatan Bakan Tüfenkci, "Biz esasında sadece bir kapı açmıyoruz. Ticari bir koridor açıyoruz. Bir kardeşlik koridoru açıyoruz, bir sevgi koridoru açıyoruz ve bir barış koridoru açıyoruz. Gerek o bölgedeki insanlarımızın büyük bir bölümünün Türkiye’ye göçmeleriyle bir takım Suriyeli vatandaşlarımızın burada ticaret yapmaları bu kapıların ne kadar önemli olduğunu gösteriyor“ dedi. 

 

ETİKETLER